dscf3205-12-21-2009

Мова піде про пересилання з України в Росію.

Мене часто запитують, чи відправляємо ми прикраси в інші країни і скільки це коштує. Інформації в Інтернеті не багато, але навіть та, що є якась дуже різна і суперечлива.

Нещодавно відсилала свої вироби в Краснодарський край. Опишу все докладно, і навіть з емоціями і роздумами, з надією, що мій досвід буде відповіддю на деякі питання і допоможе іншим вирішити цю задачу.

Тексту буде багато, але сама процедура оформлення тривала менше 10 хвилин.

Зроблений на замовлення комплект, я запакувала в свою фірмову коробочку, попередньо закутавши його в плівку з повітряними бульбашками. Ще години з 2 витратила, щоб зробити зовнішню обгортку з гафрокартона. Вид на зрізах мені не сильно подобався, але інших варіантів я придумати не могла.
Роздрукувала на принтері 2 адреси, з різними варіантами послідовності написання, не знаючи який з них правильний. І з цим усім пішла на нашу центральну пошту – “Укрпошта”. Як мені сказали, що тільки звідти можна відправити посилку за кордон.

Прийшли туди разом з моїм чоловікам. “Одна голова добре, а дві ще краще”))

На пошті мене попросили показати, що я збираюся відправляти. Огляд був ретельним, та ще й з питаннями, в тому числі – чи не срібна там фурнітура?

Сказали, що відправляти будуть “дрібним пакетом”. Тобто, не як “посилка”, “бандероль”, “рекомендований лист”, а як “дрібний пакет”

Замість зовнішньої обгортки з гофрокартону, яку я зробила, мені запропонували запакувати все у конверт. Він сніжно-білий паперовий, з підкладкою поліетиленовою з бульбашками, і на вході з липкою стрічкою. Спочатку був запропонований варіант великого конверта, але він виявився занадто містким, і його замінили на конверт значно меншого розміру (приблизно, як аркуш А4).

Мені дали декларацію для заповнення.
“Декларація!” – назва серйозна… А насправді, це малесенький листочок, приблизно 8х12 см, салатового кольору з липкою стрічкою ззаду. У ньому потрібно було вказати місто відправника (навіть не всю адресу), що саме висилаємо, в клітинці відзначити – чи є це подарунком чи ні, цінність, число і підпис. Здається все.
Ми написали, що це біжутерія, подарунок, цінність 300 грн.
Максимально допустима цінність, на скільки я зрозуміла, у них – 350 грн, але певно що їм заборонено ставити по максимуму. Працівниця наполягла, щоб це була сума не більша ніж 300 грн.

Далі потрібно було написати на конверті адресу , від руки.
Так як у мене все було роздруковано – працівниця сама вирізала, і сама ж приклеїла адреси скотчем прозорим, надійно, у декількох місцях.
В якій послідовності писати адресу, я так і не зрозуміла. Вона вибрала мій, де спочатку вказано прізвище та в кінці – Україна. І одержувача, де спочатку край, потім точну адресу і в кінці прізвище.
І, чомусь, дописала там від руки Ukraine, а ось Росія по-англійськи писати не стала.

Конверт заклеїли його рідною липкою стрічкою і поставили два штампи. Потім скотчем з фірмовим написом “Укрпошта” обклеїли всі зрізи і ще кілька разів пройшлися навколо конверта. Мене цей факт трохи заспокоїв – упаковка виглядала надійної, витягнути прикрасу, не пошкодивши конверта неможливо, як мені здається.

Далі все зважили і відправили нас на касу. При цьому запитали, яким видом транспорту відправляти, попередивши, що і у наземного і у авіа термін доставки буде майже однаковим. Працівниця і не стала чекати нашої відповіді – констатувала – “наземним”. Ми не сперечалися, і не перепитували.

Вага моєї прикраси, разом з коробочкою, була 108 грам, а з конвертом і обмоткою – 134 грами.

Після оплати нам видали чек на суму 47,40 грн. На ньому немає детальної розшифровки, тільки зазначено за вагу – 35,81 грн + ПДВ 7,16 + 4,44 (за операцію 49, акрус 15)?

Сказали, що в дорозі наш “дрібній пакет” буде 2-3 тижні. І чек потрібно надійно зберігати до завершення пересилання.

Залишилося тільки чекати.

2 Коментарів to “Пересилання виробів поштою за кордон.”

 1. Алена Says:

  Поделюсь и я своим опытом отправки украшений за пределы Украины.

  Последняя отправка была в Казахстан.
  Отправляла я 3 браслета. Каждый из браслетов положила в отдельный кулечек с зип-застежкой, чтобы не промокли в случае чего, не поцарапались. Потом это все еще завернула в целлофан с “пупырышками” (его используют при упаковке цифровой техники), чтобы браслеты не “болтались” по коробке. А вот коробочку купила маленькую стандартную на почте 🙂

  И хоть там был и браслет Пандора со стеклянными и металлическими бусинами, и мужской браслет с натуральными камнями (которые, как известно, не легкие), браслеты вместе с упаковкой и коробкой завесили всего 168 г.
  Поэтому оформляли как мелкий пакет, а не бандероль. И это стоило 46 грн (примерно 184 рублей или почти 6 долларов).

  Единственный недостаток – стоимость содержимого такого пакета можно ставить не выше 200 грн (800 рубл или 25 долларов). А реально стоимость украшений была 460 грн (1840 рубл или 58 долларов). Вот у меня на почте такие ограничения почему-то 🙁

  Сама посылочка оформлялась очень быстро. Я заполнила листок с адресом и так называемую таможенную декларацию:-).

  Клиента получила посылочку через 20 дней. Все дошло в целости и сохранности 🙂 😉

 2. Меланка Says:

  Спасибо, Алена, за комментарий! Есть несколько отличий в наших отправках. Интересно, почему у вас можно только на 200 грн оценить посылку, а у нас – 300…?

  Вес твоей был немного больше и дорога чуть длиннее, а оплата на 2,40 грн меньше – не логично как-то…? Может из-за того, что ценность посылки указывалась разная…?

      Залишити коментар


UA TOP Bloggers Український рейтинг TOP.TOPUA.NET