11 Березня, 2024

Melanka.org.ua

Поради від городника

5 речей, які краще не говорити у психіатра: як уникнути неприємних ситуацій

Зустріч із психіатром є важливим і відповідальним моментом у житті кожної людини, яка зіткнулася з проблемами психічного здоров'я. При цьому важливо пам'ятати про деякі особливості комунікації з цим фахівцем і про те, що потрібна певна обережність у виборі слів та виразів.

Перше, що потрібно врахувати – психіатр є професіоналом, який має необхідні знання та навички для діагностики та лікування психічних розладів. Важливо пам'ятати, що спілкування з психіатром – це не розмова зі звичайним співрозмовником, і тому слід підбирати відповідну ситуацію.

Друге, що слід врахувати, психічні проблеми є чутливою темою для пацієнта. При спілкуванні з психіатром необхідно вміти висловлювати свої емоції та почуття, але важливо робити це таким чином, щоб уникнути потенційної травматизації чи загострення стану. Психіатр прагнутиме створити довірчі стосунки з пацієнтом, і для цього потрібна щирість та відкритість, але також і тактовність у спілкуванні.

Що не можна говорити у психіатра
Я не потребую допомоги
Я не можу довіряти людям
Мене ніхто не розуміє
Я здоровий на 100%
Мені не потрібна терапія
Я сам впораюся з проблемами

Як правильно поводитися на прийомі у психіатра?

Як поводитись на прийомі у психіатра? Не треба нервувати, хвилюватися. Поводьтеся, як у кабінеті у звичайного лікаря. Ви навіть можете взяти когось із близьких для моральної підтримки, які допоможуть розповісти про ваш стан.

Що розповідати на прийомі у психіатра?

Уточніть, за можливості, чи зверталися Ваші родичі до психіатрів, наркологів. Також психіатру важливо інформація про перенесені непсихіатричні захворюванняТому, якщо є, візьміть із собою старі виписки з лікарень, аналізи та обстеження, вони можуть стати в нагоді.

Що не можна казати психологам?

Про що не можна говорити психологу

  • Адже мовчання багато в чому промовистіше за всякі слова, бо сам факт мовчання, приховування, свідчить про особливу важливість таїмого. …
  • Крім того, ваша брехня, напівправда, евфемізми, приховування, петляння, стислість, збентеження – все це для кваліфікованого психолога навіть краще, ніж правда.

Який діагноз може поставити психіатр?

Встановлення діагнозу психічного розладу, у тому числі депресії, тривожного розладу, прикордонного чи біполярного розладу та інших – прерогатива лікаря.психіатра. Саме психіатр несе відповідальність за законом за постановку діагнозу та результати лікування загалом.

Share: