Що робити, якщо витягнулася розсада огірків удома
Зміст:
Огірки – це одна з найбільш популярних овочевих культур, яка широко вирощується в домашніх умовах. Вирощування огірків відрізняється від традиційних методів, що застосовуються на городі. Домашні садівники мають можливість вирощувати витягнуту розсаду огірків протягом усього року, незалежно від сезону та погодних умов.
Проте, догляд за витягнутою розсадою огірків може бути викликом для новачків. Якщо ви хочете зробити це правильно та успішно вирощувати смачні та здорові овочі, то прочитайте декілька порад від досвідченого садівника.
Не забувайте, що догляд за витягнутою розсадою огірків складається з кількох етапів, які потребують пильного стеження та дотримання правильної техніки. Здійснюйте зріз найнижчих рослин, вирівнюйте зазолочені листки та обрізайте стебла. Також корисно використовувати спеціальні світильники та вологість для забезпечення найкращого середовища для росту овочів.
Дотримуючись головних правил, ви зможете вирощувати огірки вдома протягом усього року та насолоджуватись свіжими й смачними овочами. Нехай ваша витягнута розсада буде гарна та здорова!
Догляд за витянутою розсадою огірків
Полив: Огірки потребують регулярного поливу, щоб не пересихати. Поливайте рослини помірно, але часто, уникайте стікання води на листя, оскільки це може сприяти розвитку хвороб. Рослини виглядатимуть здоровими та сильними, якщо вистачатиме вологи.
Добрива: Витянуті огірки потребують додаткових поживних речовин. Для цього можна використовувати органічні добрива, які забезпечать необхідного живлення. Для збільшення врожайності можна додати мінеральні добрива.
Обрізування: Якщо розсада огірків витягнута, треба відмовитися від декількох перших плодів, щоб рослини не заживали та не зростали більш витягнутими. Обрізайте верхівки рослин з міцними ножицями.
Захист від шкідників: Витянута розсада може бути легко атакована різноманітними шкідниками та захворюваннями. Щоб запобігти цьому, вже з самого початку слід застосовувати профілактичні засоби та підтримувати оглянуті рослини.
Корисні поради: |
---|
Потребує регулярного поливу |
Забезпечте рослинам достатню кількість поживних речовин |
Обрізуйте верхівки рослин з міцними ножицями |
Застосовуйте профілактичні заходи |
Початок догляду
Для успішного вирощування огірків вдома, необхідний початковий догляд. При висаджуванні розсади в горщик, необхідно забезпечити їй достатню кількість світла, тепла та вологи. Горщик потрібно розташувати на південному або східному вікні.
Перші кілька днів після висаджування розсади, необхідно забезпечити їй підвищену вологість повітря. Це можна зробити за допомогою пластикової плівки або скляної кришки, які необхідно періодично піднімати для провітрювання.
На початку догляду, огірки потребують достатньої кількості вологи. Найкраще поливати рослини теплою водою один раз на три дні, забезпечуючи достатню вологість ґрунту. Не дозволяйте пересихання ґрунту.
Також важливо забезпечити достатнє живлення огірків. Щотижня рекомендується проводити підживлення розсади розчином мінеральних добрив.
Оптимальні умови
Одним з ключових факторів успішного вирощування витянутої розсади огірків є створення оптимальних умов для їх зростання.
- Температура. Оптимальна температура для огірків залежить від фази росту рослин. Для сходів потрібно 25-28 градусів, для розсади – 18-22 градуси, а для рослин на відкритій грунті – 22-26 градусів.
- Вологість. Огірки потребують високої вологопостачаності. У перші тижні після висадки рослини потребують регулярного і обильного зволоження. При цьому вода не повинна стояти на поверхні грунту, інакше може виникнути гниль коренів.
- Освітлення. Для нормального зростання огірків необхідне достатнє освітлення. Особливо важливе це на початку росту рослини, коли вона ще не має достатньо сил, щоб захищатися від шкідників і хвороб.
- Грунт. Огірки найкраще ростуть на легких, родючих і добре дренованих грунтах. До висадки рослин у грунт рекомендується внести добрива і розкопати глибоко для полегшення структури ґрунту.
Дотримання оптимальних умов для зростання рослин допоможе вам отримати врожай якісних і смачних огірків.
Фіксування розсади
Фіксація розсади огірків вкрай необхідна для її правильного росту та розвитку. Цей процес дозволяє забезпечити рівномірний доступ світла та повітря до всіх частин рослини і запобігає її перегину. Якщо ви не займатися фіксацією розсади, то вона може провиснути або перебувати в неправильній позиції, що негативно відобразиться на виведенні плодів в майбутньому.
Найчастіше для фіксації розсади використовують палички з дроту або спеціальні металеві каркаси. Перекладіть розсаду через каркас чи оберіть для неї відповідний номер на драті, а потім прикріпіть її до поверхні, використовуючи спеціальний скотч або нитки. Не забудьте про те, що розсаду необхідно фіксувати під деяким кутом, щоб вона мала можливість опиратися на палички і не перехилювалася.
Бажано проводити фіксацію розсади якомога раніше – відразу після її появи. Тоді рослина не має часу довести власну вагу до значного розміру, тому фіксація буде більш ефективною.
У разі використання металевих каркасів будьте уважні, оскільки вони можуть бути різні за формою та розміром. Обирайте той варіант, який буде оптимальний для вашої розсади, зважаючи на її розмір та кількість розгалужень.
Питання-відповідь:
Які рослини можна обирати для сусідніх горщиків?
Для сусідніх горщиків підійдуть рослини зі схожими вимогами до вологості і температурного режиму з огірками, наприклад, базилік, розмарин, тим’ян, кроп, перець та інші…
Чи потрібно систематично розпилювати воду на огірки?
Так, щоб протистояти сухості повітря і перегріванню, огірки потребують регулярного зволоження водою. Проте, важливо не переусердствувати і не змочувати ґрунт.
Як дізнатися, коли огірки потребують поливу?
Необхідність поливу можна визначити за станом ґрунту – якщо він після торкання більше нагадує суху крихтовину, ніж вологий грунт, – час поливати. Також, зволожені огірки мають більш темний колір і деяку еластичність.
Як вирішувати проблему з хворобами розсади огірків?
Перш за все, необхідно виявити причину хвороби та належним чином обробити рослини дезінфікуючим розчином. Далі необхідно забезпечити гарне освітлення, постійний доступ до свіжого повітря і краще всього, якщо віконниці розташовані на південній стороні.